Amerikából továbbra is a gazdaság fejlõdésére utaló adatok érkeztek, a munkaerõ-piaci adatok igen jól alakultak ezúttal is. 5.6%-ra, vagyis hat és féléves mélypontra süllyedt a munkanélküliségi ráta a tengerentúlon, így egyre közelebb kerülhet a kamatemelési ciklus kezdete. Elindult a gyorsjelentési szezon is, egyelõre azonban vegyes képet festenek a negyedéves eredményeikrõl a nagyvállalatok. A nagyok közül kedvezõ jelentést publikált már az Alcoa, a Wells Fargo, az Intel és a Goldman Sachs. Az eddig jelentõ vállalatok közül azonban csalódást okozott a befektetõknek a JP Morgan, a Bank of America, és a Citigroup is várakozásokat alulmúló eredményekrõl számolt be. Az amerikai részvényindexek az év eleji csökkenést követõen tovább csorogtak lefelé, egyaránt alacsonyabb szintekre került az S&P 500, a Dow Jones, a Nasdaq és a Russel 2000 is.
Technikai oldal
Mi történt? Az év eleji gyengélkedés ellenére az emelkedõ trend jelei továbbra is megfigyelhetõek az S&P500 index ármozgásában, habár korántsem annyira letisztult már a mozgás, mint az õszi korrekciókat megelõzõen. A korábban ellenállásként funkcionáló, 38.2%-os Fibonaccival kiegészülõ 2000 dolláros szint körüli zóna ezúttal már támasszá alakult át, amelyrõl többször is visszapattant az S&P 500 árfolyam.
Mi várható? Egy emelkedésen belüli oldalazó mozgást mutat az S&P500 chart, amelyet felülrõl a 2090-es szint, alulról pedig a 2000-es zóna határol. Újabb csúcsok már csak igen nyögvenyelõsen alakulnak ki, a támaszzóna pedig már többször bizonyította relevanciáját, mint ahogyan a pénteki kereskedés során is, amikor ismételten innen vette észak felé az irányt az S&P 500 index árfolyama. Az RSI – Stochastic – MACD indikátor trió elemei semleges szinteken tartózkodnak, így a közeli támasz, illetve az emelkedõ trend adhat segítséget a kereskedési irány kijelöléséhez.